Opracowaliśmy strategię marki i promocji dla miasta Chełm

13.12.2023

Opracowaliśmy strategię marki i promocji dla miasta Chełm

Chełm, czyli miasto wielu opowieści.

Rok temu mieliśmy okazję nawiązać współpracę z miastem Chełm. Stanęliśmy przed wyzwaniem opracowania całościowej strategii promocji miasta, która oznaczała znacznie więcej niż tylko zmianę dotychczasowego logo. To miała być kompleksowa transformacja i nadanie nowego kierunku wszystkim działaniom marki, obejmująca zarówno nowe pozycjonowanie jak i  komunikację.

Po kilku miesiącach badań i analiz nasze prace strategiczne rozpoczęliśmy od szukania pomysłu na pozycjonowanie marki, który oddaje zarówno bogatą przeszłość, powiązane legendy, jak i przyszły potencjał miasta. Następnie przenieśliśmy to pozycjonowanie na konkretne rozwiązania komunikacyjne i brandingowe, mające za zadanie wzmocnić tożsamość mieszkańców, ale także sprawić, że marka będzie atrakcyjna dla osób spoza miasta. Wtedy też pojawiło się nowe hasło promocyjne. Każdy nasz krok w tej podróży poprzedzony był intensywnymi warsztatami oraz wizytami studyjnymi.

Naszą misją było także m.in. odświeżenie identyfikacji wizualnej miasta. Tę pracę rozpoczęliśmy od gruntownego zbadania wizualnej sytuacji marki Chełm, aby lepiej zrozumieć potencjał miasta i poznać potrzeby jego mieszkańców. Cały zespół zaangażował się w prace analityczne, tak aby odnaleźć i ukazać niezwykłość i unikalność tego miejsca. Praca designerów  była ostatnim etapem tej zmiany. Wszystkie efekty były na bieżąco konsultowane z mieszkańcami i władzami miasta. No i jak widzicie, przełożyło się to na wiele ciekawych rozwiązań.

Cały proces i jego szczegółowe efekty pokażemy Wam niedługo jako case study tego projektu. Na razie chwalimy się rozwiązaniami wizualnymi.

Jesteśmy wdzięczni i dumni, że mogliśmy być częścią tej ważnej zmiany dla miasta Chełm. Dziękujemy Miastu Chełm za zaufanie!

Kontakt

MOOQ Sp. z o.o.

Ul. Rynek 60/2
50-116 Wrocław

NIP: 8952156481
REGON: 368161181